muzeum wirtualne im. Wladyslawa Piotrowskiego

Ostatnio opublikowany komentarz:

WirtualneŁapy2021-07-14 19:39:07

Edna Na zdjęciu nie jest rodzina pana Piotrowskiego, ani nie jest to nawet chrzest małego Januszka. To Halinka Plichta ze swoimi rodzicami Longiną i Antonim Łapińskimi oraz jej siostra Janina Kostkowska z mężem Wacławem a w beciku leży Zdzisław, syn Mieczysława Plichty ;) » zobacz w albumie

2017-12-07

Stu na 100lecie Niepodległości Polski

Fundacja Aktywizacja już po raz drugi zrealizowała projekt dzięki dofinansowaniu uzyskanemu z Muzeum Historii Polski w ramach programu Patriotyzm Jutra.

W ubiegłym roku zadanie dotyczyło żołnierzy wyklętych. Teraz lokalnej społeczności przybliżone zostały sylwetki żołnierzy walczących o niepodległość dzięki realizacji zadania „Stu na 100-lecie Niepodległości Polski”, któremu finansowego wsparcia udzieliła również Gmina Poświętne.

Efektem projektu jest m.in.: publikacja, w której znalazły się biografie, wspomnienia oraz fotografie uczestników walk o niepodległość Polski z gmin: Łapy, Poświętne, Suraż i Sokoły. Do szkół trafił pakiet edukacyjny ze scenariuszami lekcji bazującymi na wydanej publikacji.

10 listopada 2017 r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Łapach odbyło się spotkanie prezentujące publikację. Oprawę artystyczną imprezy zapewniła młodzież z Ogniska działającego przy Domu Kultury w Łapach pod kierunkiem Mirosława Bobowika.

Przybyli goście otrzymali bezpłatny egzemplarz książki, wersję elektroniczną można pobrać TUTAJ.

 

2017-12-07