muzeum wirtualne im. Wladyslawa Piotrowskiego

2016-09-21

Żołnierze wyklęci w muzeum wirtualnym

Projekt „Kpt. Kazimierz Kamieński ps. Huzar - ostatni zagończyk na Podlasiu” to szereg różnego rodzaju działań propagujących wiedzę o żołnierzach wyklętych.

Realizacja projektu możliwa była dzięki dofinansowaniu ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra" oraz współpracy Fundacji Aktywizacja i Domu Kultury w Łapach.

W ramach zadania powstał pakiet edukacyjny zawierający scenariusze lekcji wraz z materiałami potrzebnymi do realizacji zajęć. Zorganizowana została gra terenowa „Gniazdo Huzara”, w której uczestnicy samodzielnie pokonywali trasę szlaku partyzanckiego wytyczonego na terenie gminy Łapy.

Uczniowie szkół gimnazjalnych zostali zaproszeni do udziału w konkursie „Legenda Huzara” – młodzież przeprowadziła wywiady z osobami znającymi Huzara osobiście lub z opowiadań najbliższych.

Relacje tych rozmów znalazły się w broszurze pt. „Huzar. Podstępem go wzięli.”, która oprócz konkursowych prac zawiera fragment książki Andrzeja Różalskiego oraz zdjęcia i materiały archiwalne dotyczące działalności żołnierzy wyklętych na Podlasiu.

Wersja elektroniczna publikacji dostępna jest w :: TUTAJ ::.

:: TUTAJ :: Można obejrzeć również fotorelację ze spotkania podsumowującego projekt, które odbyło się 16 września 2016 r w Domu Kultury.

Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra

2016-09-21